Mikrodermabrazja diamentowa jest mechanicznym zabiegiem ścierania naskórka oraz skóry właściwej. Umożliwia powolne usuwanie mikrowarstw, aż do chwili osiągnięcia pożądanego efektu. Odbywa się to pod stałą kontrolą wizualną.
Mikrodermabrazja wykonywana jest za pomocą specjalistycznej diamentowej głowicy. W przeciwieństwie do dermabrazji, resurfacingu laserowego czy peelingów chemicznych, mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Ryzyko jakichkolwiek powikłań ograniczone jest do minimum, nie pozostawia blizn ani przebarwień, a efekty widoczne są niemal od razu. Atutem mikrodermabrazji jest także natychmiastowy powrót do normalnej aktywności.
PRZYGOTOWANIE SKÓRY DO ZABIEGU
Na pięć dni przed planowaną mikrodermabrazją powinno się unikać: żeli i kremów peelingujących do twarzy, kremów chemicznych do depilacji, woskowania i elektrolizy, szorstkich gąbek lub szczoteczek do czyszczenia twarzy.
W celu uzyskania najlepszych efektów, zalecane jest wykonanie serii 6 zabiegów. Pierwsze trzy w odstępach tygodniowych, a 3 następne co dwa tygodnie. W kolejnych miesiącach należy wykonać zazwyczaj jeden zabieg przypominający. Już po pierwszej mikrodermabrazji skóra jest wyraźnie gładsza, poprawia się jej wygląd i koloryt. Wraz z kolejnymi zabiegami efekt się pogłębia.
WSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA:
trądzik pospolity grudkowy oraz zaskórnikowy;
blizny potrądzikowe;
prosaki i zaskórnik;
rozszerzone pory;
blizny przerosłe i zanikowe;
łojotok;
odbarwienia i plamy przebarwieniowe;
rogowacenie przymieszkowe;
rozstępy;
wiotkość skóry;
likwidacja drobnych zmarszczek;
szczególnie wokół oczu, szyi i ust, a także odmładzanie skóry;
szorstki, zrogowaciały naskórek;
jako przygotowanie do zabiegów laserowych: fotoodmładzania, rozszerzonych, popękanych naczyń krwionośnych oraz przebarwień
występowanie zakażeń bakteryjnych;
takich jak figówka gronkowca czy liszajec pospolity;
zakażenia wirusowe: mięczak zakaźny, opryszczka, brodawki; trądzik ropowiczy i krostkowy;
trądzik różowaty;
zakażenia grzybicze;
uszkodzenia ciągłości skóry, np. nadżerki i przeczosy; znamiona i nowotwory